دوره 2 روزه فشرده استعداد تحصیلی برای آزمون دکتری

 

 

 

 

با برگزاری نیمه متمرکز کنکور دکتری، استعداد تحصیلی به عنوان یکی از بخش های آزمون عمومی دکتری مطرح شد. با توجه به اینکه در استعداد تحصیلی نیز همانند مباحث دیگر تعدادی قوانین تکراری و همیشگی مطرح می شود، اطلاع از آنها راه را برای بروز استعداد تحصیلی داوطلب هموار می کند. از این رو، در کارگاه استعداد تحصیلی تلاش می شود موارد ضروری و پرکاربرد به گونه ای عنوان و بررسی شوند که بهترین نتیجه کسب گردد. لازم به ذکر است مباحث به صورت فشرده و کاربردی، با تاکید بر سوالات پرکاربرد دو سال اخیر تدریس خواهد شد.

ویژگی های دوره

۱- با توجه به فرصت کم داوطلبان و زمان محدود باقی مانده تا آزمون دکتری، کلیات آزمون استعداد تحصیلی 94و بخش­هایی که به احتمال زیاد بیشترین سوال از آن طرح خواهد شد، تبیین می­ گردد.
۲-نکات و تکنیکهای حل سوالات پرتکرار آموزش داده می­ شود.
۳-سوالاتی از آزمون استعداد تحصیلی گروه های مختلف حل خواهد شد تا دواطلبان به صورت عملی، روند حل سوالات را بیاموزند.
۴- شرکت کنندگان می توانند، سوالات و اشکالات خود را مطرح کنند.
۵- جزوه ویژه ای از تستهای منتخب، در اختیار شرکت کنندگان در کارگاه قرار خواهد گرفت.

آیا می دانید دروس زبان و استعداد تحصیلی در آزمون دکتری ضریب پنهان دارند؟؟؟

ضریب پنهان چیست؟

چرا مشاوران با تجربه تاکید زیادی بر روی این دروس دارند؟؟؟

همگان می‌دانند میانگین درصد درس زبان یا استعداد در هر رشته‌ای از میانگین درصد سایر دروس (دروس تخصصی سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد) کمتر است (مثلا برای درسی مثل زبان این عدد حدود 2.5 درصد بطور میانگین می‌باشد). حال اگر فردی در امتحان دکتری این دو درس را 60 درصد بزند ضریب پنهان آن برابر است با:

60/2.5=24

ضریب درس زبان یا استعداد تراز فرد 1440=24*60

ضریب زبان 2 و ضریب استعداد 1

مثلا برای درس زبان = 2880

در صورتی‌که اگر این فرد دروس تخصصی را 90 درصد بزند و میانگین درصد افراد شرکت کننده در این دروس بطور مثال 25 درصد و ضریب این دروس 4 باشد ضریب پنهان برابرست با:

90/25=3.6

ترازفرد= 1296=4*3.6*90

پس با مقایسه دو عدد 1296 و 2880 می‌توان نتیجه گرفت که تاثیر درس‌هایی مثل زبان و استعداد در کنکور دکتری چقدر زیاد است و تمرکز بر روی این دروس به چه میزان می‌تواند‌ در موفقیت داوطلبان کمک شایانی نماید. یادمان باشد همیشه برگ برنده ما، در گرو نقاط ضعف دیگران است.

 

مدرس دوره : آقای دکتر محمد وکیلی

دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی، دارای مدرک کارشناسی مهندسی عمران و مدرک کارشناسی ارشد رشته MBA از دانشگاه صنعتی شریف، سال هاست که در زمینه تدریس و طرح سوالات آزمون های استعداد تحصیلی و همچنین GMAT فعالیت می کنند. تجربه تدریس در زمینه GMAT و همکاری با موسسات آموزش عالی کارشناسی ارشد و دکتری، از قبیل موسسه آموزش عالی ماهان، مدرسان شریف، سنجش تکمیلی (اکسین)، جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، پوران پژوهش، ایثارگران شریف و جهش از دیگر سوابق ایشان در زمینه استعداد تحصیلی است.

استاد وکیلی سابقه تالیف و ترجمه چند کتاب آموزشی در زمینه استعداد تحصیلی را نیز دارند که از مهم ترین آنها کتاب «استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (GMAT)» است که برای آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی تالیف شده و نیز کتاب دو جلدی «استعداد تحصیلی، ویژه آزمون دکتری» می باشد. این دو کتاب را نشر کتابخانه فرهنگ به چاپ رسانده است.

ظرفیت دوره محدود می باشد.

این دوره به همراه گواهی حضور از دانشگاه کاشان می باشد.

مخاطبین دوره :

این دوره مختص تمامی گروه­های آزمایشی

علوم انسانی

علوم پایه

فنی و مهندسی

زبان

پزشکی

کشاورزی

هنر

دامپزشکی و

تربیت بدنی می باشد.

زمان برگزاری دوره :

پنجشنبه و جمعه 30 بهمن و 1 اسفند ماه 93 می باشد.

هزینه دوره :

بصورت آزاد 170.000 تومان است که در صورت ثبت نام تا 20 بهمن ماه از تخفیف 20.000 تومانی زمان بندی بهره مند می گردید.  

در صورت شرکت گروهی (5 نفر به بالا) 10% تخفیف ویژه تعلق می گیرد.

                                                       

جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره تماس 55461836 031 تماس حاصل نمایید.


دیدگاه خود را ارسال نمایید