0
0
پادکست صوتی

موزیک ویدئو آتش نشان

3857 بازدید

آکادمی بین المللی پرشین با توجه به فرارسیدن هفتم مهر ماه (روز ملی آتشنشانی و ایمنی) در نظر دارد، به منظور قدردانی از زحمات عزیزان آتش نشان ویدئو کلیپی با همکاری یکی از خوانندگان کشوری تهیه نماید.
بدین منظور عزیزانی که علاقه مند به درج تصویر خود در این اثر ماندگار هستند لطفا با توجه به نکات ذیل آثار خود را ارسال نمایند :
مشخصات عکس ارسالی :
1- با کیفیت
2- ترجیحا بصورت افقی
3- عکس از خود شخص یا همکاران
4- عکس حین عملیات اطفاء ، امداد و نجات ، غواصی نجات ، نجات در ارتفاع و کلیه خدمات آتش نشانی
مشخصات فیلم ارسالی :
1- با کیفیت
2- ترجیحا بصورت افقی
3- فیلم از خود شخص یا همکاران
4- عکس حین عملیات اطفاء ، امداد و نجات ، غواصی نجات ، نجات در ارتفاع و کلیه خدمات آتش نشانی
حداکثر 1 دقیقه
لازم بخ ذکر است از تصاویر و کلیپ های با کیفیت و مرتبط در کلیپ بهره جویی می گردد.

 

ماجرای نام گزاری هفتم مهر به روز آتش نشانی و ایمنی :

در تاریخ 7 مهرماه 1359 در حالی که تنها 8 روز از حمله سراسری عراق به خاک ایران گذشته بود‏ پالایشگاه آبادان توسط هواپیما های دشمن بعثی مورد حمله هوایی قرار گرفت و دچار آتش سوزی شد.

ده ها مامور آتش نشانی منطقه و شهرهای اطراف بلافاصله برای مهار شعله های سرکش آتش به پالایشگاه رفتند و مشغول خاموش کردن آن شدند. حرارت آتش سوزی تاسیسات پالایشگاه و مواد سوختی به حدی زیاد بود که به هیچ کس اجازه نزدیک شدن نمی داد اما آتش نشانان با شجاعت و از جان گذشتگی درحالی که شدت گرما آنها را آزار می داد شعله های آتش را به محاصره خود در آورده و با بکارگیری ده ها رشته لوله آبرسان سرگرم مبارزه با آتش شدند.

اوضاع و شرایط بسیار خطرناکی حاکم بود و هر لحظه احتمال می رفت با انفجار بخش هایی از تاسیسات نفتی جان عده ای به خطر افتد. آتش نشانان با در دست داشتن لوله های آب پرفشار آتش نشانی به طور مداوم اقدام به اطفاء حریق می نمودند که ناگهان چند هواپیمای دشمن در آسمان آبادان دیده شد و چند لحظه ی بعد چند بخش از پالایشگاه مورد تهاجم هوایی قرار گرفت و صدای انفجار یکی پس ازدیگری به گوش رسید.

نیروهای آتش نشانی به رغم هجوم ناجوانمردانه ی دشمن دست از فعالیت نکشیدند و هم چنان بکار خود ادامه دادند. با وقوع هر انفجار حجم عظیمی از آتش به آسمان بلند می شد و لحظاتی بعد نیز بارانی از ترکش و تکه های فلز بر روی آتش نشانان فرومی ریخت. هنوز چند ثانیه ای از این هجوم هوایی نگذشته بودکه پیکر ده ها آتش نشان بر روی زمین افتاد و جریان آبی که از لوله های آتش نشانی خارج می شد به خون 20 آتش نشان شهید و نیز ده ها آتش نشان مجروح آغشته شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://persianacademy.net/?p=169
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
cyrex
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

راهنما
لطفا تصوير ژوستر باكيفيت را دانلود نماييد و با دوستان خود به اشتراك بگذاريد.

نظرات

0 نظر در مورد موزیک ویدئو آتش نشان

امکان ثبت نظر جدید بسته شده است.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.