0
0

کتابچه مدیریت ریسک های بهداشتی

3521 بازدید

در صنعت نفت فعالیت های مختلفی انجام می شود که هر یک از آنها در برخی موارد با خطراتی برای سلامت و ایمنی و محیط زیست همراه است.
ارزیابی ریسک بهداشتی – کنترل خطرات بهداشتی برای مدیران عملیاتی و اجرایی و مشاوران HSE به عنوان یک راهنمای کاربردی و شفاف در مورد نحوه چگونگی، ارزیابی و کنترل ریسک های بهداشتی به حساب می آید. این فرآیند با عنوان ارزیابی خطر بهداشتی یا HRA شناخته می شود و برای فعالیتهای مختلف شرکت آن چنان انعطاف پذیر طراحی شده است که از در کارخانه شیمیایی پیچیده تا یک جایگاه بارگیری و پمپ بنزین ساده قابل استفاده است.
امروزه اطلاعات زیادی از اثرات زیان آور عوامل تاثیرگذار بر سلامتی در دسترس است این عوامل از قبیل مواد شیمیایی، گرد و غبار، سر و صدا، گرما، پرتوها و عوامل میکروبیولوژیکی است. موضوع مهم در استفاده از ارزیابی ریسکهای سلامتی این است که بتوان از کنترل خطراتی که منجر به اثرات کوتاه مدت (حاد) و یا طولانی مدت (مزمن) در سلامتی می شوند، اطمینان حاصل کرد.
ارزیابی ریسک سلامت عامل اصلی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در فعالیت های تجاری موجود است. همچنین این عنصر، نقش مهمی در ارزیابی اثر سلامتی در حالت تغییرات عمده و طرح های جدید توسعه دارد.

ارزیابی ریسک سلامت، عنصر اصلی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست است. همچنین این موضوع، نقش مهمی در ارزیابی اثر سلامتی ناشی از تغییرات عمده و اجرای طرح های جدید توسعه دارد.
نتایج حاصل از فرآیند ارزیابی ریسک سلامتی باید از طریق مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست مدیریت شوند تا از کنترل مداوم ریسکهای سلامتی و بهبود مستمر بهداشت محیط کار اطمینان حاصل شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://persianacademy.net/?p=2356
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:

باکس دانلود

راهنما
جهت دانلود کتابچه مدیریت ریسک های بهداشتی کلیک نمایید.

نظرات

0 نظر در مورد کتابچه مدیریت ریسک های بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.