0
0

کتابچه استفاده ایمن از نردبان

2733 بازدید

توضیحات :

در بیشتر مواردی که انجام کار مستلزم بالا رفتن از زمین است، از نردبان استفاده می شود. نردبان وسیله ای است که دسترسی به ارتفاع را برای ما آسان می سازد، اما نکته اساسی در به کار بردن نردبان رعایت نکات ایمنی مربوط به آن است. افرادی که نکات ایمنی در استفاده از نردبان را فراموش می کنند یا آنها را دست کم می گیرند، اغلب دچار حادثه سقوط می شوند. سقوط ار نردبان ممکن است عواقب وخیمی را در بر داشته باشد. در این مجموعه به نکات ایمنی در انتخاب، استفاده، مراقبت ار نردبان و کمک به فرد حادثه دیده در زمان سقوط از نردبان اشاره می شود.

“استفاده نادرست از نردبان” به طور میانگین یک سوم حوادث ناشی از سقوط از ارتفاع را تشکیل می دهد که سالانه موجب مرگ یا وارد شدن آسیب های ناتوان کننده به بسیاری از کارکنان می شود. این مجموعه به شما کمک خواهد کرد تا:
• چگونگی انتخاب نردبان مناسب برای یک کار خاص را بدانید.
• چگونگی استفاده ایمن از نردبان را یاد بگیرید.
• با چگونگی مراقبت و نگهداری از نردبان آشنا شوید.
• از اقدامات احتیاطی هنگام کار با نردبان آشنا شوید.
برای جلوگیری از حوادث سقوط ناشی از کار با نردبان لازم است افراد اطلاعات کافی در مورد استفاده صحیح از نردبان را داشته باشند و آموزش های مناسبی را در این باره فرا گیرند. علاوه بر این، برای افزایش اثز بخشی و نهادینه شدن آموزشهای ایمنی نردبان، لازم است تا سرپرستی و نظارت کافی وجود داشته باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://persianacademy.net/?p=2035
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:

باکس دانلود

راهنما
جهت دانلود کتابچه استفاده ایمن از نردبان کلیک نمایید.

نظرات

0 نظر در مورد کتابچه استفاده ایمن از نردبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.