0
0

کتابچه ایمنی داربست

2613 بازدید

“داربست بندی” در صنعت کاربردهای متنوعی دارد، به طوری که برای عملیات ساخت و ساز، تعمیرات، اصلاح و نوسازی قطعات و … استفاده می شود.

داربست هایی که با رعایت نکات ایمنی برپا می شوند دسترسی ایمن کارکنان را به سطوح کاری مرتفع ایجاد می کند در حالی که رعایت نکردن نکات ایمنی موجبات بروز حادثه را برای افراد داربست بند و همچنین کارکنانی که بر روی آن مشغول به کار هستند فراهم می آورد.

اغلب شرایط نا ایمن و حوادثی که در فعالیت های مربوط به داربست رخ می دهد شامل موارد زیر است:

  • سقوط افراد
  • پیروی نکردن از روش های اجرایی ایمن انجام کار
  • وجود شرایط محیطی و آب و هوای نامناسب
  • سقوط اجسام بر سر کارکنانی که در ارتفاع های پایین تر مشغول به کار هستند

شناسایی این خطرات و آگاهی از نکات ایمنی مربوط به داربست بندی و کاربر آن موضوعی است که باید همه افرادی که در فعالیت های خود به نوعی از داربست استفاده می کنند با آن آشنا شوند و در هنگام کار آنها را به کار گیرند.

اگرچه نصب و به کارگیری داربست سکوی مناسبی را برای انجام کار فراهم می کند، اما نصب داربست نا ایمن و رعایت نکردن نکات ایمنی، در برپایی و استفاده از داربست ممکن است منجر به بروز حوادث شدید و مرگ افراد شود.

آموزش و ارتقای سطح آگاهی کارکنان، اصلی ترین گام برای رسیدن به اهداف هر سازمانی است. بر این اساس، مجموعه حاضر با معرفی داربست، نکات ایمنی قبل از نصب آن، زمان برپایی و ایمنی کاربر داربست، موجب افزایش آگاهی کارکنان برای کسب ایمنی بیشتر و کاهش حوادث خواهد شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://persianacademy.net/?p=2000
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:

باکس دانلود

راهنما
جهت دانلود كتابچه ايمني داربست روي دكمه دانلود كليك نماييد.

نظرات

0 نظر در مورد کتابچه ایمنی داربست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.